Sabun Yapılışı Püf Noktaları

Evde Sabun Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sabun, yapımı zor gibi gözükse de aslında doğru malzemeler ve doğru araç gereçler kullanıldığında evde kolayca yapılabilecek bir ürün. Elbette ev yapımı sabun hazırlarken kostik gibi belki de adını bugüne dek hiç bilmediğiniz, duymadığınız malzemeler de kullanmanız gerekecek. Çünkü bu katı sabunlara kıvamını ve kullanım kolaylığını veren bu adını hiç duymadığınız malzemeler aslında.

Bu nedenle, evde sabun yapmaya karar verirseniz seçtiğiniz sabun tarifini tüm ölçülerine uygun olarak kullanmaya özen göstermelisiniz.

İkinci olarak, kullanacağınız malzemeleri güvenilir yerlerden almaya özen göstermeli, her malzemenin gerçekten doğru malzeme olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde, alacağınız yanlış bir malzeme sabunu hazırlarken harcadığınız tüm malzemeleri ve zamanı çöpe atmanıza neden olabilir, baştan söyleyelim.

Aynı zamanda sabun yaparken kullanacağınız kostik adlı maddeye karşı dikkati elden hiç bırakmamalı; gözünüze koruyucu gözlükler takmayı, pencerelerin açık olduğu bir ortam seçmeyi, ellerinizi korumayı asla unutmamalısınız.

Çünkü her ne kadar “doğal” olarak anılsa da evde yapacağınız bu sabunlar için kullanmanız gereken kostik adlı madde bir kimyasal.

Doğal Sabunun Faydaları Nelerdir?
Ev Yapımı Doğal Sabun Nasıl Yapılır?
Navigasyon
Kapat

Sepet

Viewed

İncelediğiniz Ürünler

Close

Seni burada görmek çok güzel!

Kişisel verileriniz siparişinizi işlemek ve bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek için kullanılacaktır. Gerekli detaylar için gizlilik ilkesi politikamızı inceleyebilirsiniz.

Zaten bir hesabın var mı?

Ketegoriler