Doğal Sabun Faydaları

Doğal Sabunun Faydaları Nelerdir?

Kullandığımız hemen her ürünün ev yapımı olanı daha makbul bildiğiniz gibi. Belki bugüne dek aklınıza hiç gelmedi, belki geldi ama nasıl yapacağınızı bilemediğiniz için bu fikri uygulamaya geçirmeyi hep ertelediniz. Bugün, tüm bahanelerinizi rafa kaldırın, evde sabunumuzu kendi ellerinizle yapın. Faydalarını öğrendikten sonra sizlerde yapmak isteyeceksiniz.

 

  • Seçeceğiniz sabunun içeriğine göre değişse de ev yapımı sabunlar cildi temizlemede büyük rol oynuyor bildiğiniz gibi.
  • Özellikle yağ çözme konusunda tam bir uzman sayıldıklarından vücudu kirlerden hızlıca arındırıyorlar
  • Doğal sabunlar, kullanıldığı bölgede hızlıca pH dengesini düzenlemede de vücuda yardımcı oluyor.
  • Cildi kuruttuğu düşünülse de aslında doğru şekilde hazırlanan bir sabun, vücudun dem dengesini koruyor.
  • Bazı deri hastalıklarının hızlıca geçmesine destek veriyorlar. Ancak deri hastalıkları ciddi problemler olduğu için hangi sabunu, nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için mutlaka doktorunuza danışmanız gerekiyor.
  • Ev yapımı sabunlar, saç temizliğinde kullanıldığında saç köklerini güçlendiriyor, saç dökülmelerini engelleyebiliyor.
  • Düzenli kullanıldığında cilde canlılık kazandırıyor.
  • Zeytinyağı sabunu gibi doğal yağlarla hazırlanan sabunlar saçların da daha canlı ve ışıl ışıl olmasını sağlıyor.
  • Saçlardaki elektriklenmelerin önüne geçmek isteyenlerin de tercihi ev yapımı doğal sabunlardan yana oluyor.
  • Lavanta sabunu gibi rahatlatıcı özelliği bulunan sabunlar, ciltteki sivilcelenmelerin de azalmasını sağlıyor.

 

Merak edeceğinizi düşündüğümüz bazı sabunları ve faydalarını sizler için paylaşıyoruz.

Eşek Sütü Sabunu 
Kanser, bronşit astım, egzama, sedef gibi hastalıklara yararlı olmakla birlikte eşek sütünden yapılan sabunlar özellikle sedef ve egzamaya iyi gelmektedir. Şeker, kalsiyum, protein açısından çok zengindir. Eşek sütü sağlık ve kozmetik alanında da sıkça kullanılmaktadır.

Çörek Otu Sabunu 
Çörek otu, cildinde alerjik sorun yaşayanlar için uygun bir bitki ilacıdır. İltihaplı yaralara, egzamaya ve tüm cilt hastalıklarına iyi gelmekte olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra kepeğe ve saç dökülmesine iyi geldiği doktorlar tarafından onaylanmıştır. İçerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmayan bu şifa ilacı cilt ve deri hastalıkları için mükemmel bir çözümdür.
İnsan vücuduna hiç bir yan etkisi bulunmayan çörek otu sabunu doktorlar tarafından onaylanmış bir şifa bitkisidir.

Defneli Sabun
Tamamen el yapımı sabunları tercih etmek gerektiği unutulmamalıdır, tabi ki bulunabilirse… El yapımı doğal sabunlar içerdikleri özlerle birlikte E, D ve K vitaminleri açısından zengin olması sayesinde vücut ve saç temizliğinde kullanabilecek faydalı doğal ürünlerdir.
Bol köpüğü ve yumuşak peeling etkisi ile düzenli ve ihmal etmeden kullanıldığında cildi güzelleştirir, saçları güçlendirir, cilt hastalıklarına karşı cildin direncini artırır.

Safranlı Sabun
Ciltteki kaşıntı ve sivilceleri iyileştirip yok eder. Hoş kokuludur, vücuttaki ter kokularını yok eder. Sinirleri uyarması sonucu vücuda dinçlik, kuvvet ve sağlık verir. Ayrıca hücre yenileme özeliği vardır. Saç dökülmelerinde oldukça net ve yüz güldüren çözüm sunar.

Keçi Sütü Sabunu
Yüzde ve vücudun tamamında cildi soymadan nemlendirir. Temizler, cilde ipeksi bir yumuşaklık verir. İçeriğinde bulunan Aloevera ve E vitamini ile cildi nemlendirmek ve beslemek için zenginleştirilmiştir.

Kil Sabunu
Kil sabunu, normal cilde sahip kişilerde ve aynı zamanda yağlı ciltlerde kullanılır. Kil sabunu kullanan kişilerin cildinde “peeling etkisi” yaparak ciltte oluşan ölü tabakanın atılmasını sağlar.
Kil sabunu cildin toparlanmasını ve sağlıklı hale gelmesini sağlar. Kil sabunu, cilde kadifemsi bir görünüm vermesinin yanı sıra, ciltte oluşan lekelerin ve izlerin giderilmesinde de oldukça etkili bir sabundur.

Sarımsak Sabunu
Tercihen el yapımı ve organik sarımsak sabunu kullanılabilirse saç dökülmelerine, saç kırılmalanna ve saçlarımızda oluşan kepeğe karşı oldukça etkili bir sabundur.

Saf Zeytinyağlı Sabun
Saçların daha canlı ve hacimli görünmesine yardımcı olur. İçerdiği doğal E vitamini sebebiyle saç dökülmelerini azaltır ve uzun zaman kullanıldığında saç dökülmelerini önler.
Cildin nefes almasına ve gözeneklerin açılmasına katkı sağlar. Ciltteki ölü derinin atılmasına yardımcı olur ve insanın teninde hissedilir bir yumuşaklık oluşturur.

Yılan Otu Yağı Sabunu
Güçsüz ve zayıf saçları güçlendirir. Saç dökülmelerini yavaşlatmasının yanısıra saç uzatmada etkilidir. Kuru ve yıpranmış saçlarda kullanımı özellikle tavsiye edilen en etkili sabundur. Kepeğe kesin çözüm sağlar. Tüm saç tiplerine uygundur.

Yosun Sabun
Yosun sabunu selülit için birebirdir. Mineral açısından çok zeng Cilde duruluk ve ferahlık verir. Denizden aldığı mineraller deriyi dinlendirir ve parlaklık kazandırır, yosun sabunu ile banyo yapıldığında ölü deriyi yok eder.Yosunlar yüksek miktarda protein, mineral ve vitamin ihtiva ederler.  Kalsiyum, fosfor ve iyot açısından zengindir.

Portakal Sabunu
Doğal portakal yağı katkılı el ve vücut sabunu yağlı ciltler ve yağlı saçlarda kesin etkilidir. Selülitli bölgelere masaj yapılarak selüloitlerin azaltılması sağlanır. Portakal çiçeklerinin nefis kokusu yorgunluğu giderir ve sinir bozukluklarına iyi gelir.Zihin beden ruh titreşimlerini birleştiricidir. Cildin güzel olmasını sağlar. Yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır.
Cildi sıkılaştırır,  sivilce ve akneleri kurutur. Tonik olarak kullanılabilir. Canlandırıcı, rahatlatıcı ve antidepresandır. Cilde parlaklık verdiği bilinmekte.

Kükürtlü Sabun  
Kükürt, ciltteki yağ dengesini sağlar. Özellikle yağlı cilt yapısında olanlara kükürtlü sabun önerilir. Fazla yağı alarak ciltte düzenleme yapar. Ölü derilerden arındırır, pürüzsüzleştirir ve sivilceleri kurutur.

Gül Sabun
Gül ve gül yağı kadar gül sabunu etkilidir. Çok eski zamanlarda kadınların en büyük güzellik yardımcısı olan gül, cildi sıkılaştırır. Işıltı ve parlaklık verir. Sivilceleri yok eder ve ciltte olan izlere karşı çok etkilidir.

Kolay Defne Sabunu Tarifi?
Evde Sabun Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Navigasyon
Kapat

Sepet

Viewed

İncelediğiniz Ürünler

Close

Seni burada görmek çok güzel!

Kişisel verileriniz siparişinizi işlemek ve bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek için kullanılacaktır. Gerekli detaylar için gizlilik ilkesi politikamızı inceleyebilirsiniz.

Zaten bir hesabın var mı?

Ketegoriler